Kontakta oss

Mejla oss:

Mejla nyhetstips till redaktion@goteborgdirekt.se

Mejla insändare till redaktion@goteborgdirekt.se

Vill du komma i kontakt med en specifik medarbetare? Du når alla enligt principen fornamn.efternamn@goteborgdirekt.se

 

Har du inte fått tidningen? Anmäl det direkt på http://utebliventidning.nu

 

Besök oss: 

Besöksadress:
Britta Sahlgrens Gata 8C
421 31 Västra Frölunda

Tel. 031-720 55 10

Våra öppettider:
Kontoret är öppet måndag–fredag 08–17.

Redaktionen

Joakim Fransson
Chefredaktör & ansvarig utgivare
070-723 22 23
joakim.fransson@goteborgdirekt.se

Gabriel Tjulander
Nyhetsredaktör
073-514 78 20
gabriel.tjulander@goteborgdirekt.se

 

 

Kai Martin
Nöjesreporter
070-863 90 37
kaimartin@goteborgdirekt.se
 

Lina Isaksson
Reporter
073-708 53 84
lina.isaksson@goteborgdirekt.se
 

Lovisa Hansson
Reporter
073-620 14 59
lovisa.hansson@goteborgdirekt.se

Johanna Roos
Reporter
073-526 07 57
johanna.roos@goteborgdirekt.se

Magnus Johansson
Native & Contentansvarig
073-515 58 14
magnus.johansson@goteborgdirekt.se
 

Säljavdelningen

Kent Hylander 
Försäljningschef
072-010 40 69
kent.hylander@goteborgdirekt.se

 

Josefine Hysén 
Koordinator
072-174 44 88
josefine.hysen@goteborgdirekt.se

 

Mats Hysén 
Key Account Manager
031-720 55 14  
073-523 20 36
mats.hysen@goteborgdirekt.se

 

Jesper Olsson
Säljare
072-562 62 00
jesper.olsson@gotebogdirekt.se

Ledning

Mats Tollesson 
Vd/Platschef
031-720 55 16  
070-840 01 91
mats.tollesson@goteborgdirekt.se

Krönikor

Vem tar ansvar när framtidens byggstenar faller?

Krönika Analys. GöteborgDirekts reporter om skolgranskningen En lärare i grundskolan, som valt att ägna sitt yrkesliv åt barnen, som lägger grunden för deras framtid, går till jobbet med en klump i magen… måndag 31/5 11:25

Konsumentfrågan

Gäller svensk lag även utländska företag?

Konsument Konsument Vad gör man om man får hem en annan vara än den man beställt? Gäller svensk lag även företag som inte är baserade i Sverige? Och om man ramlar hos sin tandläkare – kan man då få ersättning för det? Konsumentrådgivare Cassandra reder ut. tisdag 18/5 16:11

Debatt

Bilar, bilar och mer bilar

Debatt Replik: Bilar i centrum Det finns ett ökat intresse för att ta sig fram med elsparkcykel, elcykel och cykel som alternativ till privatägd bil… fredag 11/6 16:00