Kontakta oss

Mejla oss:

Mejla nyhetstips till redaktion@goteborgdirekt.se

Mejla insändare till redaktion@goteborgdirekt.se

Vill du komma i kontakt med en specifik medarbetare? Du når alla enligt principen fornamn.efternamn@goteborgdirekt.se

 

Har du inte fått tidningen? Anmäl det direkt på http://utebliventidning.nu

 

Besök oss: 

Besöksadress:
Britta Sahlgrens Gata 8C
421 31 Västra Frölunda

Tel. 031-720 55 10

Våra öppettider:
Kontoret är öppet måndag–fredag 08–17.

Redaktionen

Joakim Fransson
Chefredaktör & ansvarig utgivare
070-723 22 23
joakim.fransson@goteborgdirekt.se

Gabriel Tjulander
Nyhetsredaktör
073-514 78 20
gabriel.tjulander@goteborgdirekt.se

 

 

Kristian Risenfors
Webbredaktör/Reporter
073-620 14 59
kristian.risenfors@goteborgdirekt.se

Kai Martin
Nöjesreporter
070-863 90 37
kaimartin@goteborgdirekt.se
 

Lina Isaksson
Reporter
073-708 53 84
lina.isaksson@goteborgdirekt.se
 

Johanna Roos
Reporter
073-526 07 57
johanna.roos@goteborgdirekt.se

Magnus Johansson
Native & Contentansvarig
073-515 58 14
magnus.johansson@goteborgdirekt.se
 

Säljavdelningen

Kent Hylander 
Försäljningschef
072-010 40 69
kent.hylander@goteborgdirekt.se

 

Josefine Hysén 
Koordinator
072-174 44 88
josefine.hysen@goteborgdirekt.se

 

Mats Hysén 
Key Account Manager
031-720 55 14  
073-523 20 36
mats.hysen@goteborgdirekt.se

 

Ledning

Mats Tollesson 
Vd/Platschef
031-720 55 16  
070-840 01 91
mats.tollesson@goteborgdirekt.se

Göteborgsnöje

Filmen om Nationalteatern premiärvisas på filmfestivalen

Nöje Premiär. Extrainsatt i sista sekund. "Vi är barn av vår tid" har extrainsatts i Göteborgs filmfestivals program. Den 6 februari visas filmen, som därmed får världspremiär.tisdag 26/1 16:37

Krönikor

Jernberg: Så ger du kritik på ett smartare sätt

Krönika Retorik Kritik kan både vara svårt att ta emot och att ge. Det här ska du tänka på för att kritiken inte ska landa fel hos mottagaren. söndag 29/11 12:10

Konsumentfrågan

Lämna inte ut ditt bankkort till okänd person

Konsument Konsumentfrågan Hur tidigt måste man anmäla ett fel på julklappen för att få ersättning och är det okej att lämna ut sitt bankkort till ett företag som ber om det? Konsumentrådgivare Cassandra Larsson reder ut. lördag 2/1 15:30

Debatt

Miljöpartiet: "Hedersvåldet lever kvar"

Debatt Fadimedagen 21 januari Det är nu 19 år sedan Fadime Şahindal mördades av sin egen pappa. Hon hade under många år med stort mod kämpat för den frihet som många tar för given. torsdag 21/1 14:20