Kontakta oss

Mejla oss:

Mejla nyhetstips till redaktion@goteborgdirekt.se

Mejla insändare till redaktion@goteborgdirekt.se

Vill du komma i kontakt med en specifik medarbetare? Du når alla enligt principen fornamn.efternamn@goteborgdirekt.se

 

Har du inte fått tidningen? Anmäl det direkt på http://utebliventidning.nu

 

Besök oss: 

Besöksadress:
Britta Sahlgrens Gata 8C
421 31 Västra Frölunda

Tel. 031-720 55 10

Våra öppettider:
Kontoret är öppet måndag–fredag 08–17.

Redaktionen

Joakim Fransson
Chefredaktör & ansvarig utgivare
070-723 22 23
joakim.fransson@goteborgdirekt.se

Gabriel Tjulander
Nyhetsredaktör
073-514 78 20
gabriel.tjulander@goteborgdirekt.se

 

 

Kai Martin
Nöjesreporter
070-863 90 37
kaimartin@goteborgdirekt.se
 

Lina Isaksson
Reporter
073-708 53 84
lina.isaksson@goteborgdirekt.se
 

Lovisa Hansson
Reporter
073-620 14 59
lovisa.hansson@goteborgdirekt.se

Johanna Roos
Reporter
073-526 07 57
johanna.roos@goteborgdirekt.se

Magnus Johansson
Native & Contentansvarig
073-515 58 14
magnus.johansson@goteborgdirekt.se
 

Säljavdelningen

Kent Hylander 
Försäljningschef
072-010 40 69
kent.hylander@goteborgdirekt.se

 

Josefine Hysén 
Koordinator
072-174 44 88
josefine.hysen@goteborgdirekt.se

 

Mats Hysén 
Key Account Manager
031-720 55 14  
073-523 20 36
mats.hysen@goteborgdirekt.se

 

Jesper Olsson
Säljare
072-562 62 00
jesper.olsson@goteborgdirekt.se

Göteborgsnöje

Musikalartisten som vill värna om miljön

Nöje Anders Wängdahl. Aktuell med singel. Han har precis avslutat sitt engagemang i Göteborgsoperans "Kärlek skonar ingen". Nu är musikalartisten Anders Wängdahl aktuell med sin egen musik. Singeln "The end" beskriver han som en apokalyptisk...fredag 27/5 17:30

Krönikor

Påsken en tradition för göteborgarna

Krönika Tradition. Älskar äggjakt. Göteborgarna älskar påsken och särskilt äggjakten. Andra traditioner som påskeldar är också högst levande i Göteborg med omnejd.lördag 16/4 6:30

Debatt

"Sänk priset på kollektivtrafik – för allas skull"

Debatt Debatt. För dyrt att välja kollektivt fram för bilen. Man får ofta höra att man ska åka buss eller tåg istället för bil, men varför ska man göra det när det nästan kostar lika mycket? Det frågar sig artikelförfattaren.söndag 22/5 11:20