Kontakta oss

Mejla oss:

Mejla nyhetstips till redaktion@goteborgdirekt.se

Mejla insändare till redaktion@goteborgdirekt.se

Vill du komma i kontakt med en specifik medarbetare? Du når alla enligt principen fornamn.efternamn@goteborgdirekt.se

 

Har du inte fått tidningen? Anmäl det direkt på http://utebliventidning.nu

 

Besök oss: 

Besöksadress:
Britta Sahlgrens Gata 8C
421 31 Västra Frölunda

Tel. 031-720 55 10

Våra öppettider:
Kontoret är öppet måndag–fredag 08–17.

Redaktionen

Joakim Fransson
Chefredaktör & Stf ansvarig utgivare
070-723 22 23
joakim.fransson@goteborgdirekt.se

Gabriel Tjulander
Reporter
073-514 78 20
gabriel.tjulander@goteborgdirekt.se

 

 

Kristian Risenfors
Reporter
073-620 14 59
kristian.risenfors@goteborgdirekt.se

Kai Martin
Nöjesreporter
070-863 90 37
kaimartin@goteborgdirekt.se
 

Lina Isaksson
Reporter
073-708 53 84
lina.isaksson@goteborgdirekt.se
 

Magnus Johansson
Native & Contentansvarig
073-515 58 14
magnus.johansson@goteborgdirekt.se
 

Säljavdelningen

Kent Hylander 
Försäljningschef
072-010 40 69
kent.hylander@goteborgdirekt.se

 

Josefine Hysén 
Koordinator
072-174 44 88
josefine.hysen@goteborgdirekt.se

 

Mats Hysén 
Key Account Manager
031-720 55 14  
073-523 20 36
mats.hysen@goteborgdirekt.se

 

Produktion

Malin Hansson
Annonsproducent
031-720 55 98  
070-466 90 43
malin.hansson@goteborgdirekt.se

Jonas Bergstedt
Annonsproducent
031-720 55 99  
070-467 95 54
jonas.bergstedt@goteborgdirekt.se

Victoria Olsson Bill
Annonsproducent
031-720 55 99  
073-566 90 51
victoria.olsson-bill@goteborgdirekt.se

Ledning

Mats Tollesson 
Vd/Platschef
031-720 55 16  
070-840 01 91
mats.tollesson@goteborgdirekt.se

Julkalender

Trafiken – minut för minut

GÖTEBORGSNÖJE

Könsidentiteter i fokus på Göteborgs stadsteater

"Vem är Schmitz?" Med "Vem är Schmitz?" får skådespelaren Karin de Frumerie skapa utan knappt några repliker. – Det kom efter ett utrop av frustration om att Schmitz inte har någon röst, säger hon.fredag 6/12 15:03

DEBATT

DEBATT: Så vill Miljöpartiet stärka barns rättigheter

Barnkonventionen 30 år. “Ge barnen kärlek, mera kärlek och ännu mera kärlek, så kommer folkvettet av sig själv.” Det brukade Astrid Lindgren säga. Hon som med sina berättelser beskrivit många barndomar i Sverige och runtom...torsdag 21/11 15:45

QUIZ

Allhelgona-quiz: Kändisarna som vilar i Göteborg

Har du koll på personerna som ligger begravda på Göteborgs kyrkogårdar? Under allhelgonahelgen passar många på att besöka gravar och minneslundar till nära och kära. På kyrkogårdarna i och runt Göteborg vilar även många kända göteborgarna. Har du koll på dem?fredag 1/11 16:07

Annons

18+ Spela ansvarsfullt stodlinjen.se

Hämta casinobonusar hos SveaCasino.se